logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności

Drukuj

Aktualności

Komunikat dla pacjentów

05-02-2016

Tak obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem
 

Około 150 osób odwiedziło stanowisko Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, jakie zostało zorganizowane w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w ramach kampanii „NFZ bliżej pacjenta” z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, który był obchodzony 4 lutego.

Przygotowaliśmy dla pacjentów materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki nowotworowej, specjalnie na ten cel wydrukowane ulotki dotyczące programów profilaktycznych finansowanych przez NFZ (ulotka w wersji elektronicznej jest do pobrania na stronie http://www.nfz-kielce.pl/aktualnosci/komunikat-dla-pacjentow,2136.html ) nie tylko promujących programy onkologiczne, ale także te realizowane w POZ oraz inne materiały dotyczące szeroko rozumianej promocji zdrowia oraz Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Rozdawaliśmy również „Drogowskaz” – wydawnictwo przygotowane przez Fundację „VIVE Serce Dzieciom” przy udziale świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, NZOZ „Południowa” Końskie, PEFRON, MOPR, Kuratorium Oświaty i Wychowania traktujące o wszelkiego rodzaju pomocy, jaką może otrzymać chory człowiek.  Stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem pacjentów  - odwiedziło nas około 150 osób i cały czas tworzyły się przed nim kolejki. Zdecydowana większość pacjentów pytała o możliwości wykonywania badań profilaktycznych, o trasy mammobusów. Kilkadziesiąt osób odebrało kod dostępu do ZIP – Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Olbrzymim powodzeniem cieszył się też Kodeks Walki z Rakiem, którego - niestety - nie wystarczyło dla wszystkich. Mamy jednak dobrą wiadomość, dla tych osób, którzy chcieliby odebrać to wydawnictwo oraz nie zdążyli skorzystać z oferty, jaką przedstawiliśmy w miniony czwartek w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. 11 lutego obchodzimy ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w siedzibie świętokrzyskiego NFZ będzie zorganizowane specjalne stanowisko, na którym będzie można odebrać nie tylko Kodeks Walki z Rakiem, ale i inne materiały. O szczegółach poinformujemy w przyszłym tygodniu.

Źródło: Rzecznik Prasowy
Wszystkie aktualności