logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności

Drukuj

Aktualności

Komunikat dla pacjentów

08-02-2016

11 luty – Światowy Dzień Chorego

11 lutego (czwartek) obchodzimy ustanowiony przez papieża Polaka – Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego.W tym dniu, w ramach kampanii „NFZ bliżej pacjenta” Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza do swojej siedziby przy ul. Jana Pawła II na specjalnie przygotowane dla Państwa stoisko z materiałami promującymi badania profilaktyczne, zdrowy tryb życia, bezpieczne leczenie za granicą. Wśród wydawnictw będzie między innymi cieszący się ogromnym powodzeniem podczas obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem „Kodeks walki z rakiem”. Na kolejnym specjalnie przygotowanym stanowisku będzie można uzyskać dostęp do ZIP – Zintegrowanego Informatora Pacjenta, portalu dzięki któremu pacjent może między innymi poznać wykaz świadczeń medycznych sfinansowanych przez NFZ; sprawdzić, jakie miał zlecane i wykonane badania; sprawdzić, jakie zrealizował recepty na leki refundowane; dowiedzieć się, ile kosztowały udzielone świadczenia medyczne i dopłaty do leków; sprawdzić status swojego ubezpieczenia i otrzymać informację kiedy się on zmienia (np. kiedy pacjent traci ubezpieczenie);dowiedzieć się, gdzie jest zapisany do lekarza rodzinnego, pielęgniarki i położnej; sprawdzić kolejki oczekujących na wizyty w poszczególnych przychodniach; wyszukać placówki medyczne w całym kraju, łącznie z harmonogramem przyjęć i mapą dojazdu, które mają umowę z NFZ.

Ale to nie wszystko. Czekają na Państwa nasi konsultanci od spraw leczenia za granicą, ubezpieczenia zdrowotnego, lecznictwa uzdrowiskowego. Zapraszamy: czwartek, 11 luty, godz. 8.00-16.00, siedziba Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Kielce, ul. Jana Pawła II 9.

Budynek główny

Hol przy recepcji - specjalne stanowisko z materiałami i wydawnictwami dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej

Pokój nr 19 - wydawanie dostępu do ZIP.

Pokój nr 9 – składanie wniosków do sanatorium.

Pokój nr 23 – sprawdzanie ubezpieczenia zdrowotnego, składanie skarg, informacja na temat czasu oczekiwania na świadczenia medyczne.

Budynek seminarium

Pokój nr 3 – potwierdzanie zleceń na materiały medyczne

Pokój nr 4 – wyrabianie karty EKUZ

Źródło: Rzecznik Prasowy
Wszystkie aktualności