logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności

Drukuj

Aktualności

Komunikat dla Świadczeniodawców w sprawie wypełnienia ankiety dotyczącej e-recept i e-skierowań

07-09-2018

Szanowni Państwo,

 

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) zwraca się z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej przygotowania podmiotów leczniczych do wystawiania elektronicznych recept i skierowań dla których obligatoryjny, wynikający z ustawy (art. 56 Ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, Dz.U. 2017 poz. 1845) obowiązek wynosi odpowiednio:

e-Recepta - obowiązek zgłoszenia przez usługodawców do CSIOZ gotowości podłączenia swoich systemów do platformy P1 oraz podłączenia do tego systemu - do 31 grudnia 2019 r.; obowiązek wystawiania recepty w postaci elektronicznej - od 1 stycznia 2020 r.

e-Skierowanie - obowiązek zgłoszenia przez usługodawców do CSIOZ gotowości podłączenia swoich systemów do platformy P1 oraz podłączenia do tego systemu- do 31 grudnia 2019 r.; obowiązek wystawiania skierowania w postaci elektronicznej - od 1 stycznia 2021 r.

Informacje uzyskane na podstawie ankiety będą miały istotny wpływ na planowanie dalszych działań niezbędnych do realizacji procesu informatyzacji systemu ochrony zdrowia na terenie całego kraju. Ankietę należy wypełnić najpóźniej do dnia 24.09.2018

Formularz jest umieszczony pod adresem: https://ankieta.csioz.gov.pl/

W przypadku potrzeby dodatkowych wyjaśnień dotyczących treści lub sposobu wypełniania ankiety proszę o kontakt na adres e-mail: .

 

Apelujemy o aktywny udział w badaniu

Źródło: Wydział Gospodarki Lekami
Wszystkie aktualności