logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności

Drukuj

Aktualności

Komunikat dotyczący podawania immunoglobuliny anty-RhD pacjentkom RhD-ujemnym

01-02-2018

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, iż w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 września 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1766) wprowadzone zostało nowe świadczenie gwarantowane pn. „podanie immunoglobuliny anty-RhD pacjentce RhD-ujemnej”.

Świadczenie to polega na podaniu immunoglobuliny anty-RhD pacjentce RhD-ujemnej w 28-30 tygodniu ciąży, o ile u pacjentki nie wykryto przeciwciał anty-RhD, zgodnie z aktualnymi zaleceniami konsultantów krajowych w dziedzinie położnictwa i ginekologii, transfuzjologii klinicznej oraz perinatologii. Realizacja w/w świadczenia może odbywać się w poradniach ginekologiczno-położniczych udzielającej świadczeń w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

 

W załączeniu do niniejszego komunikatu ŚwOWNFZ przekazuje wykaz poradni położniczo-ginekologicznych, w których mogą być realizowane przedmiotowe świadczenia na terenie województwa świętokrzyskiego.

Źródło: Dział Lecznictwa Otwartego
Wszystkie aktualności