logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

 • A
 • A+
 • A++

Aktualności

Drukuj

Aktualności

„Senioralia 2018”

28-06-2018

Zaproszenie na stanowisko Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
podczas „Senioraliów” – 1 lipca 2018 r, Park Miejski w Kielcach

 

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ serdecznie zaprasza do udziału w „Senioraliach 2018” – najbliższa niedziela, 1 lipca, godz. 12.30-19, Park Miejski w Kielcach. Zachęcamy seniorów, ich rodziny, ale także wszystkich Kielczan do odwiedzenia specjalnego stanowiska, które Fundusz przygotuje podczas imprezy. Nasi pracownicy będą odpowiadali na pytania związane z funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia, np. jak wyjechać do sanatorium, komu i na jakich zasadach należy się rehabilitacja, kiedy można się zgłosić do lekarza ze skierowaniem, a kiedy jest ono niepotrzebne. Przede wszystkim będzie jednak można:

 • wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, dzięki której w razie nagłego zachorowania w krajach unijnych nie będziemy pokrywać pełnych kosztów leczenia;
 • wyrobić dostęp do ZIP - Zintegrowanego Informatora Pacjenta, sytemu dzięki któremu mamy między innymi dostęp do:
  - informacji o naszym leczeniu i jego kosztach,
  - kolejce i czasie oczekiwania na udzielenie świadczenia,
  - ubezpieczeniu zdrowotnym,
  - danych teleadresowych wszystkich placówek w Polsce mających umowę z NFZ.

Organizujemy też specjalny punkt informacyjny dla pacjentów z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Właśnie 1 lipca wchodzi w życie ustawa, dzięki której Ci pacjenci zyskują szereg udogodnień w dostępie do świadczeń medycznych. Przygotujemy również materiały i ulotki informacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej.

Źródło: Rzecznik Prasowy
Wszystkie aktualności