Aktualności

Aktualności

Komunikat dla świadczeniodawców

31.07.2019

Komunikat dla świadczeniodawców
Wystaw e-receptę i zarejestruj się

W czerwcu minęło pół roku od wprowadzenia obowiązku realizowania przez apteki e-recepty – cyfrowej wersji dotychczasowej papierowej recepty. Do końca czerwca ponad 6.000 lekarzy z ponad 1.100 placówek leczniczych wystawiło blisko 2 mln 400 tys. e-recept. E-recepty otrzymało ponad 480 tys. pacjentów. W lipcu do systemu e-recepty dołączyło kolejnych 687 podmiotów leczniczych.

Zwiększyła się także dynamika ich wystawiania – z 2,6 tys. dziennie w styczniu do ponad 50 tys. na początku lipca. Liczby te stale rosną, a lekarze, którzy korzystają z e-recepty potwierdzają, że ich wystawianie jest prostsze i krótsze niż tej tradycyjnej, a to przekłada się na oszczędność czasu i wygodę zarówno ich, jak i pacjentów.

Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia ogłosiło konkurs dla środowiska medycznego. Celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia oraz upowszechnienie rozwiązania jakim jest e-recepta.

Konkurs kierowany jest do personelu medycznego, który posiada uprawnienia do wystawiania recept. Lekarze, personel medyczny oraz podmioty lecznicze wystawiające najwięcej e-recept w okresie lipiec-wrzesień 2019 nagrodzeni zostaną statuetkami i tytułem „Lider e-zdrowia 2019”. Konkurs zostanie połączony z konferencją merytoryczną dla branży.

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy wystawiać e-receptę i zarejestrować się pod adresem: gazetaprawna.pl/konferencje/ezdrowie .

Więcej informacji, opis zasad, kategorii na stronie https://www.gazetaprawna.pl/konferencje/ezdrowie/zasady_konkursu.html

 

Źródło: Rzecznik Prasowy