logo obrazek Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

 • A
 • A+
 • A++

Ważne informacje

Drukuj

Ważne informacje

Komunikat dla pacjentów

21-05-2019

Komunikat dla pacjentów

 

Planuję długie życie

 • Badania znamion dermatoskopem
 • Konsultacje dermatologa-onkologa
 • Mammografia
 • Cytologia
 • Stoiska edukacyjne i informacyjne czyli …

…Biała Sobota Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i Świętokrzyskiego Centrum Onkologii „Planuję długie życie”: 25 maja, godz. 9-14, budynek główny ŚCO.

Czerniak jest obecnie najczęściej występującym nowotworem u osób w wieku 24-40 lat. W Polsce rozpoznaje się go zbyt późno, dlatego 1 na 3 pacjentów umiera z powodu tej choroby. Tymczasem wcześnie wykryta daje 97% szans na całkowite wyleczenie. W sobotę, 25 maja, Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia organizują Dzień Otwarty w Oddziałach Wojewódzkich NFZ, poświęcony profilaktyce nowotworów skóry, szczególnie czerniaka w ramach kampanii społecznej Planuję Długie Życie. To ważne, zwłaszcza przed zbliżającym się okresem wakacyjnym. Oferujemy bezpłatne i specjalistyczne badania w kierunku wykrycia nowotworów skóry oraz konsultacje z lekarzami dermatologami. Podczas Białej Soboty organizowanej pod hasłem „Czerniak. Badaj znamiona” przez Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ i Świętokrzyskiego Centrum Onkologii  będą przeprowadzane  badania znamion skórnych dermatoskopem, ale także cytologia i mammografia.

SZCZEGÓŁY

W ramach akcji zaplanowaliśmy między innymi:

 • Stoisko edukacyjno- informacyjne Świętokrzyskiego OW NFZ, na którym będzie można nie tylko pobrać materiały dotyczące czerniaka, ale także:
  - innych schorzeń onkologicznych, jak rak szyjki macicy, rak jelita, rak piersi,
  - wpływu palenia na zachorowania na choroby nowotworowe,
  - zdrowego trybu życia i odżywiania (kampania NFZ #Niecukrz), pobrać specjalną dietę na 14 dni i dowiedzieć się, jak skorzystać za darmo ze specjalnego serwisu dietetycznego NFZ (dieta dopasowana do indywidualnych potrzeb), 
  - wyrobić kartę EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego,
  - dowiedzieć się czym jest Internetowe Konto Pacjenta i jak się do niego zalogować, jak utworzyć i potwierdzić Profil Zaufany.
 • Stoisko  edukacyjno- informacyjne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kielcach poświęcone między innymi profilaktyce raka skóry, a szczególnie programowi edukacyjnemu realizowanemu przez WSSE „Znamię. Znam je”.

Z kolei w poradniach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie można skorzystać z:

 • badania znamion skórnych dermatoskopem w gabinecie dermatologicznym,
 • konsultacji specjalisty dermatologa-onkologa.

Panie w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii zapraszamy na badania mammograficzne, a kobiety w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat (nie chodzi o lata kalendarzowe, ale o ostatnie 36 miesięcy) nie miały wykonywanego badania cytologicznego – na badania cytologiczne.

Zapraszamy gorąco: 25 maja, godz. 9-14, budynek główny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Kielce, ul. Artwińskiego 3. Naprawdę warto się zbadać i „Zaplanować długie życie”.

Wszystkie aktualności