Środa z profilaktyką

Środa z profilaktyką

„Środa z profilaktyką”- Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

08.11.2019

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

„Środa z profilaktyką”

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ i Centrum Medyczne PZU Zdrowie „Artimed” zapraszają 13 listopada na bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia krwi. Będzie też można porozmawiać z przedstawicielami Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym chorym na cukrzycę. Zachęcamy również do potwierdzenia Profilu Zaufanego i logowania się do Internetowego Konta Pacjenta.

W listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. To  choroba cywilizacyjna, a najwięcej diabetyków żyje w krajach wysoko rozwiniętych. Dlaczego? Winny jest niezdrowy styl życia, nadmierne spożywanie żywności wysokoprzetworzonej, zwłaszcza fast foodów, napojów energetyzujących  oraz brak aktywności fizycznej. Połączenie tych czynników prowadzi do otyłości, a stąd już krok do rozwinięcia się choroby. Dlatego Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ oraz Centrum Medycznego PZU Zdrowie „Artimed” w ramach kampanii „Środa z profilaktyką” organizują 13 listopada akcję profilaktyczną poświęconą tej tematyce.

W przychodni NZOZ „Artimed” przy ul. Paderewskiego 4 w Kielcach będzie można bezpłatnie wykonać między innymi badania:

  •  ciśnienia tętniczego krwi
  •  stężenia cukru we krwi

oraz porozmawiać na temat choroby, znaczenia diety i ruchu w cukrzycy, podzielić się swoimi problemami z przedstawicielami Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym chorym na cukrzycę. Każdy będzie mógł też otrzymać najnowszą piramidę żywienia i ruchu oraz dietę NFZ.

Dodatkowo, na specjalnym, mobilnym stanowisku Świętokrzyskiego OW NFZ będzie można Potwierdzić Profil Zaufany i zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta.

Serdecznie zapraszamy: środa, 13 listopada, godz. 9-12, Centrum Medyczne PZU Zdrowie – przychodnia „Artimed” przy ul. Paderewskiego 4 w Kielcach.

Źródło: Rzecznik Prasowy