Aktualności

Aktualności

Komunikat dla pacjentów

24.06.2015

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ serdecznie zaprasza mieszkańców regionu w najbliższą sobotę, 27 czerwca na Dzień Otwarty – w siedzibie oddziału w Kielcach, przy ul.  Jana Pawła II 9 oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim, w Punkcie Obsługi Ubezpieczonych, oś. Słoneczne 43 (NZOZ „Rodzina”).  W godzinach 9.00-14.00 będzie można między innymi:

  • wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) i dowiedzieć się, jakie gwarantuje nam świadczenia;
  • złożyć wniosek do sanatorium;
  • złożyć wniosek o wyjaśnienie statusu ubezpieczenia;
  • potwierdzić zlecenie na materiały medyczne;
  • wyrobić dostęp do ZIP – Zintegrowanego Informatora Pacjenta;
  • porozmawiać z pracownikami Sekcji Skarg i Wniosków.

A ponieważ właśnie 27 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w siedzibie w Kielcach dodatkowo uruchomiony zostanie punkt bezpłatnego pomiaru poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego (w godz. 9.00-14.00). Ponadto w godz. 12.00-14.00 dyżur będzie pełnić pani Zofia Łachut, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym z Cukrzycą i Innymi Schorzeniami, która będzie podpowiadać, jak osoby chore mogą sobie radzić z chorobą, gdzie szukać pomocy, na co zwracać uwagę, itp. Będziemy rozdawać broszury informujące o profilaktyce, diecie, kontroli i leczeniu cukrzycy.

Przygotowaliśmy też dla Państwa sporo innych, ciekawych materiałów. Dla pierwszych 40 osób mamy odłożony nasz informator „Jak i gdzie leczyć się bezpłatnie”, który w codziennej dystrybucji jest już niedostępny. Przekażemy również ciekawe wydawnictwo na temat praw pacjenta oraz wiele innych broszur i ulotek.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia NFZ. Na co dzień nie zawsze jest czas, a w sobotę będzie można załatwić wiele spraw na spokojnie, bez kolejki. Zwłaszcza, że w tym samym czasie na ulicy Sienkiewicza i Rynku trwać będzie Święto Kielc i wystarczy zrobić kilka kroków, poświęcić kilka minut, by zadbać o swoje zdrowie. Na teraz i na przyszłość.

Źródło: Rzecznik Prasowy