Aktualności

Aktualności

Informacja

10.07.2015

Organizatorami akcji, której celem jest zwiększenie szansy na przeżycie chorego na ostrą białaczkę mjr Kowala i innych pacjentów, są: Fundacja DKMS – Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska  oraz Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Każdy chętny może przyjść do punktu pobrań wymazów z policzka, który mieścić się będzie na Placu Artystów w Kielcach – w godzinach od 11.00 do 18.00.

Tomasz Kowal z Krotoszyna poświęcił swoje życie służbie wojskowej. Z oddaniem uczestniczył w wielu misjach na terenie Afganistanu oraz Iraku. Jego największą miłością jest żona Magda. Tomek uwielbia wysiłek fizyczny i wyzwania, dlatego z pasją oddaje się wspinaczce. Niespodziewanie na początku maja tego roku Tomasz został poddany ciężkiej próbie. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Odmiana nowotworu, na który cierpi, wymaga jak najszybszego przeszczepienia szpiku bądź komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Teraz Tomasz spędza większość czasu w szpitalnej izolatce marząc, by powrócić do rodziny, pracy, swoich sportowych pasji. Jak sam mówi: „Choroba spowodowała u mnie jeszcze większą determinację w realizacji planów. Teraz, moim największym planem jest powrót do zdrowia.”

Warto się zarejestrować jako potencjalny Dawca szpiku bądź komórek macierzystych, dając Tomkowi oraz innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi szansę na nowe życie.

Źródło: Rzecznik Prasowy