Aktualności

Aktualności

Komunikat dla pacjentów

23.07.2015

Uwaga na oszustów! Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Funduszu

Do Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ napływają sygnały, że w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawili się oszuści, którzy podając się za pracowników Funduszu usiłują wyłudzić dane osobowe od pacjentów. 

Oszuści odwiedzają nieświadomych mieszkańców Ostrowca i innych miast mówiąc, że są pracownikami świętokrzyskiego NFZ, a jako cel wizyty podają konieczność aktualizacji danych osób ubezpieczonych. Tym sposobem wyłudzają od pacjentów informacje chronione, które mogą być później wykorzystane w celach przestępczych. Powoływanie się na Fundusz może być też pretekstem do uzyskania zgody na wejście do domu. 

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ ostrzega wszystkich mieszkańców regionu przed ujawnianiem jakichkolwiek danych i udzielaniu informacji obcym osobom. Jeżeli do drzwi zapuka nieznana nam osoba i powie, że jest z Narodowego Funduszu Zdrowia, to sygnał, że mamy do czynienia z oszustem: pracownicy Funduszu nie chodzą po domach w żadnych sprawach, w razie konieczności kontaktują się z pacjentami droga pocztową.

Źródło: Rzecznik Prasowy