Aktualności

Aktualności

Pilny komunikat dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej

12.10.2015

Pilny komunikat dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej

Studencie, koniecznie sprawdź swoje ubezpieczenie! Specjalne stanowisko Świętokrzyskiego Oddziału wojewódzkiego NFZ na Politechnice Świętokrzyskiej

We wtorek, 13 października studenci Politechniki Świętokrzyskiej będą mogli sprawdzić, czy mają prawo do bezpłatnego leczenia. Na specjalnym stanowisku Świętokrzyskiego NFZ uruchomionym w Gmachu Rektora i Biblioteki Głównej, w godz. 10.00-14.00 specjaliści z Funduszu będą sprawdzać w systemie, czy żacy z PŚ zostali zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego i czy w wakacje ich zgłoszenie nie wygasło.

Dlaczego ubezpieczenie trzeba koniecznie sprawdzić? Ponieważ często jest się przekonanym, że wszystko jest w porządku i dopiero podczas wizyty u lekarza student dowiaduje się, że będzie musiał za nią zapłacić.  Okazuje się bowiem, że rodzice nie zgłosili go do ubezpieczenia. Albo młody człowiek dorabiał sobie w wakacje do stypendium, podjął sezonową pracę, by podreperować swój budżet, miał płatne praktyki i ubezpieczenie już wygasło. Prawo do świadczeń wygaśnie także w przypadku, gdy rodzice, którzy zgłosili dziecko do ubezpieczenia zmienią pracę i nie zgłoszą go u nowego pracodawcy.

Dlatego gorąco zachęcamy: studenci, sprawdźcie swoje ubezpieczenie! Czekamy na Was we wtorek, 13 października, w godzinach 10 – 14 w Gmachu Rektora i Biblioteki Głównej Politechniki Świętokrzyskiej przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego. Fundusz będzie miał tam  swoje stanowisko, na którym nie tylko będzie można sprawdzić, czy jest się osobą ubezpieczoną, ale także – w razie problemów – dowiedzieć się, co jest przyczyną braku ubezpieczenia. Będzie też można porozmawiać z konsultantem, który doradzi i podpowie, co zrobić, by nie mieć problemu z uzyskaniem prawa do bezpłatnego leczenia.

A najlepiej sprawdzać swoje ubezpieczenie i wszelkie dane dotyczące leczenia na własnym komputerze, w portalu ZIP – Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. By mieć do niego dostęp wystarczy z NFZ odebrać login i hasło. Będziemy je także wydawać na Politechnice Świętokrzyskiej na tym samym stanowisku, gdzie będzie można sprawdzić ubezpieczenie.

Pliki do pobrania