Aktualności

Aktualności

Darmowa aplikacja Ministerstwa Zdrowia – Gabinet.gov.pl

26.11.2019

Dla właścicieli indywidualnych i grupowych praktyk lekarskich została udostępniona możliwość automatycznego założenia konta w aplikacji www.gabinet.gov.pl, bez konieczności składania wniosku o dostęp do niej za pomocą standardowej procedury o podłączenie do Systemu P1. Funkcjonalność ta działa dla osób nieposiadających jeszcze konta w aplikacji.

W celu założenia konta w aplikacji gabinet.gov.pl należy wejść na stronę www.gabinet.gov.pl i kliknąć przycisk „Zaloguj się”. Zostaniemy wtedy przeniesieni na stronę, na której możemy zalogować się do aplikacji poprzez Węzeł Krajowy (np. Profil Zaufanyotwiera się w nowej karcie). W sytuacji gdy logująca się osoba nie posiada jeszcze konta oraz system odnajdzie praktykę zawodową prowadzoną przez tę osobę, konto zostanie utworzone w sposób automatyczny.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna z poziomu przeglądarki internetowej komputera lub urządzenia mobilnego z każdego miejsca na świecie. Umożliwia ona wystawianie recept i skierowań w wersji elektronicznej.

 

 

Źródło: Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

 

 

 

Źródło: Wydział Gospodarki Lekami