Aktualności

Aktualności

Komunikat dla pacjentów

05.10.2015

Sprawdź swoje ubezpieczenie – Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ i Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapraszają na Dni Otwarte.

Świętokrzyski NFZ gorąco zachęca wszystkich mieszkańców regionu do sprawdzenia swojego prawa do bezpłatnych świadczeń medycznych.  7 października (środa) podczas Dni  Ubezpieczonego w kieleckim  ZUS przy ul. Piotrkowskiej 27, w godz. 9.00-12.00 Fundusz będzie miał swoje stanowisko, na którym nie tylko będzie można sprawdzić, czy jest się osobą ubezpieczoną, ale także – w razie problemów – dowiedzieć się, co jest przyczyną braku ubezpieczenia. Będzie też można porozmawiać z konsultantem, który doradzi i podpowie, co zrobić, by nie mieć problemu z uzyskaniem prawa do bezpłatnego leczenia.

„Dni Ubezpieczonego” to organizowana przez ZUS akcja informacyjno-edukacyjna, skierowana do osób ubezpieczonych. Ma na celu pogłębienie wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych, o prawach klientów, ale i o ich obowiązkach. Kampania ma uświadomić, że ubezpieczenia, to w naszym życiu rzecz bardzo istotna

Zapraszamy – stanowisko NFZ, środa, 7 października, godz. 9.00-12.00, ZUS, Kielce, ul. Piotrkowska 27. Natomiast w dniach 7-9 października placówki ZUS pracują do godziny 17.00 i w tym czasie, oprócz spraw bieżących i tych dotyczących ubezpieczenia będzie można sporo dowiedzieć się o e-zwolnieniu lekarskim i koncie na Platformie Usług Elektronicznych.

Źródło: Rzecznik Prasowy