Aktualności

Aktualności

Komunikat dla świadczeniodawców i pacjentów

07.10.2015

Komunikat dla pacjentów i lekarzy

Zaproszenie dla lekarzy i położnych na konferencję naukową „Bezpieczny poród 2015” oraz spotkanie edukacyjne dla młodych mieszkanek regionu, w ramach Akademii Przyszłej Mamy.

„Bezpieczny Poród 2015” to hasło konferencji naukowej, jaka 14 października odbędzie się w Kielcach. Spotkanie z  udziałem wybitnych autorytetów z dziedziny położnictwa i ginekologii organizowane jest dla lekarzy i położnych z województwa świętokrzyskiego. Równolegle, tego samego dnia, również w Hotelu Kongresowym w Kielcach, odbywać będzie się spotkanie edukacyjne dla młodych mieszkanek regionu, w ramach Akademii Przyszłej Mamy.

Celem konferencji naukowej dla środowiska medycznego jest przedstawienie najnowocześniejszych osiągnięć pozwalających na bezpieczne prowadzenie porodu. Wykłady wygłoszą wybitni specjaliści z różnych ośrodków kraju, w tym profesor Stanisław Radowicki – konsultant krajowy w dziedzinie położnictwa i ginekologii, który opowie o umieralności okołoporodowej w Polsce w minionym roku. Zainteresowani udziałem w konferencji, która rozpocznie się, 14 października, o godzinie 11, w Hotelu Kongresowym w  Kielcach powinni telefonicznie pod numerem 41 36 71 263 potwierdzić chęć udziału w spotkaniu.

Równocześnie, w tym samym czasie, w innej sali Hotelu Kongresowego, odbędzie się spotkanie edukacyjne dla pacjentek, w ramach Akademii Przyszłej Mamy. Na wykłady, w których udział jest bezpłatny, zapraszane są młode mieszkanki województwa świętokrzyskiego, uczennice klas maturalnych. W trakcie spotkania, kobiety będą mogły dowiedzieć się m.in.: o badaniach ultrasonograficznych w ciąży, o tym jak przygotować się do roli mamy oraz czy poród w wodzie to udogodnienie, czy dziwactwo. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zgłoszenia telefoniczne, w przypadku szkół, z podaniem liczby osób, są przyjmowane pod numerem telefonu: 41 36 71 263.

Organizatorami konferencji są: Oddział Świętokrzyski Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, oddział radomski tej organizacji oraz Świętokrzyski Oddział Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego i Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Źródło: Rzecznik Prasowy