Środa z profilaktyką

Środa z profilaktyką

Profilaktyka od najmłodszych lat – Zaburzenia odżywiania

28.09.2022
W zaburzeniach odżywiania zazwyczaj nie ma jasnego początku choroby. Pierwsze objawy pojawiają się stopniowo i są trudne do wychwycenia. Osoba chora często w sposób nieświadomy…

Profilaktyka chorób pasożytniczych

21.09.2022
Wrzesień to dobry czas, aby przypomnieć dzieciom zasady higieny. Dzięki temu sami unikniemy zarażeniu i zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się pasożytów.

Profilaktyka od najmłodszych lat – Higiena jamy ustnej

14.09.2022
Stan zdrowia jamy ustnej ma bezpośredni wpływ na stan zdrowia i jakość życia. Dlatego warto o nią dbać już od najmłodszych lat i wypracować zdrowe…

Profilaktyka grypy – Szczepienia

07.09.2022
Grypa jest ostrą chorobą zakaźną, którą wywołują wirusy grypy. Najwięcej zachorowań przypada na styczeń – marzec. Dlatego najlepiej skorzystać ze szczepień ochronnych już jesienią!

Profilaktyka – Rak endometrium

31.08.2022
Wśród nowotworów kobiecych rak trzonu macicy najłatwiej poddaje się leczeniu. Ale zaawansowany daje przerzuty. Co zrobić, żeby wcześnie wykryć zmiany? Czy można uniknąć choroby?

Obturacyjny bezdech senny

24.08.2022
U osób z bezdechem nawet 3-krotnie częściej występuje: zawał serca, udar mózgu, zaburzenia rytmu serca. Jak można zapobiec chorobie?

Profilaktyka – Stres Oksydacyjny

17.08.2022
Stres oksydacyjny dotyczy nas wszystkich. Leży u podłoża wielu chorób cywilizacyjnych. Jest to brak równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami a antyoksydantami w organizmie.

Profilaktyka raka płuca

10.08.2022
Rak płuc jest złośliwym guzem, wywodzący się z nabłonka dróg oddechowych. Jest on przyczyną największej liczby zgonów w Polsce.

Jak rozmawiać z dzieckiem o cukrzycy typu 2?

08.08.2022
Edukacja dzieci i młodzieży na temat zdrowego żywienia i prawidłowej masy ciała to istota prewencji wystąpienia cukrzycy w kolejnych latach życia.

Profilaktyka od najmłodszych lat. Kształtowanie nawyków żywieniowych

28.07.2022
Żywienie w okresie dzieciństwa może w dużym stopniu wpłynąć na stan zdrowia w przyszłości. Choć czasami trudno zmienić nam przyzwyczajenia z dzieciństwa, starajmy się wprowadzać…