Aktualności

Aktualności

Komunikat dla pacjentów

08.02.2017

Światowy Dzień Chorego

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w piątek, 10 lutego do specjalnego stanowiska z materiałami informacyjnymi, edukacyjnymi, profilaktycznymi oraz dotyczącymi najnowszych zmian i programów  w ochronie zdrowia, jak „Leki 75+”, wsteczne ubezpieczenie, abolicja dotycząca poniesienia kosztów świadczeń opieki zdrowotnej. 

11 lutego obchodzimy ustanowiony przez papieża Polaka – Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego.Dzień wcześniej, w piątek, 10 lutego, w ramach kampanii „NFZ bliżej pacjenta” Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza do swojej siedziby przy ul. Jana Pawła II 9 w Kielcach na specjalnie przygotowane dla Państwa stoisko z materiałami promującymi badania profilaktyczne, zdrowy tryb życia, bezpieczne leczenie za granicą oraz informacyjno-edukacyjnymi, jak program „Leki 75+” czy możliwość wstecznego ubezpieczenia, abolicja dotycząca poniesienia kosztów świadczeń opieki zdrowotnej (będzie też można porozmawiać na ten temat z konsultantem). Wśród wydawnictw będzie między innymi cieszący się ogromnym powodzeniem podczas obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem „Kodeks walki z rakiem” oraz wydawnictwo ”Mały pacjent – poradnik dla rodziców i personelu” i ostatnie już egzemplarze naszego informatora „Jak i gdzie leczyć się bezpłatnie”.

Na kolejnym specjalnie przygotowanym stanowisku będzie można uzyskać dostęp do ZIP – Zintegrowanego Informatora Pacjenta, portalu dzięki któremu pacjent może między innymi poznać wykaz świadczeń medycznych sfinansowanych przez NFZ; sprawdzić, jakie miał zlecane i wykonane badania; sprawdzić, jakie zrealizował recepty na leki refundowane; dowiedzieć się, ile kosztowały udzielone świadczenia medyczne i dopłaty do leków; sprawdzić status swojego ubezpieczenia i otrzymać informację kiedy się on zmienia (np. kiedy pacjent traci ubezpieczenie);dowiedzieć się, gdzie jest zapisany do lekarza rodzinnego, pielęgniarki i położnej; sprawdzić kolejki oczekujących na wizyty w poszczególnych przychodniach; wyszukać placówki medyczne w całym kraju, łącznie z harmonogramem przyjęć i mapą dojazdu, które mają umowę z NFZ.

Ale to nie wszystko. Czekają na Państwa nasi konsultanci od spraw leczenia za granicą, ubezpieczenia zdrowotnego, lecznictwa uzdrowiskowego. Zapraszamy: piątek, 10 luty, godz. 8.00-16.00, siedziba Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Kielce, ul. Jana Pawła II 9.

Szczegółowy harmonogram

Budynek główny

Hol przy recepcji – specjalne stanowisko z materiałami i wydawnictwami dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej, programu „Leki 75+”, wstecznego ubezpieczenia i abolicji dotyczącej poniesienia kosztów świadczeń opieki zdrowotnej
Pokój nr 9 – składanie wniosków do sanatorium (do godz. 14.30).
Pokój nr 19 – wydawanie dostępu do ZIP.
Pokój nr 23 –składanie skarg, informacja na temat czasu oczekiwania na świadczenia medyczne.

Budynek seminarium

Pokój nr 1 – konsultacje i informacje na temat możliwości wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia i abolicji dotyczącej poniesienia kosztów świadczeń opieki zdrowotnej
Pokój nr 3 – potwierdzanie zleceń na materiały medyczne
Pokój nr 4 – wyrabianie karty EKUZ
Pokój nr 11 – sprawdzanie ubezpieczenia zdrowotnego.