Aktualności

Aktualności

Profilaktyczna środa z NFZ

16.09.2019

18 września, godz. 10-12, bezpłatne badania cukru i ciśnienia krwi

Środy z profilaktyką

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w najbliższą środę, 18 września na bezpłatne badania pomiaru cukru i ciśnienia krwi prowadzone w ramach kampanii „Planuję długie życie” i „Środy z profilaktyką”. Badania będą przeprowadzane w Punkcie Obsługi ŚwOW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2A w Kielcach w godz. 10-12.

Otyłość, cukrzyca, nadciśnienie, to choroby cywilizacyjne. W ich zwalczaniu olbrzymią rolę pełni profilaktyka, przede wszystkim systematyczna kontrola poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Dlatego Świętokrzyski OW NFZ nie tylko przypomina o  profilaktyce tych schorzeń, ale także organizuje akcje z badaniami medycznymi. Zapraszamy już w najbliższą środę – 18 września. W Punkcie Obsługi ŚwOW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2A pielęgniarki rodzinno- środowiskowe w godz. 10-12 będą bezpłatnie wszystkim zainteresowanym mierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Każdy będzie mógł otrzymać najnowszą piramidę żywienia i dietę NFZ. Zachęcamy również do potwierdzania Profilu Zaufanego i zalogowania się do Internetowego Konta Pacjenta.

Źródło: Rzecznik Prasowy