Aktualności

Aktualności

„Środa z profilaktyką” pod znakiem zdrowego żywienia

07.11.2019

Środa z profilaktyką pod znakiem zdrowego żywienia

„Środy z profilaktyką” to cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia. 6 listopada bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia tętniczego zaproponowaliśmy interesantom Punktu Obsługi przy al. IX Wieków Kielc 2A. Można też było się dowiedzieć się, jak jeść zdrowo: rozdawaliśmy ulotki z najnowszą piramida żywienia i dietami NFZ.

Jak miło, taka niespodzianka, ale jaka dobra. Pani pielęgniarka przesympatyczna, ukłucie wcale nie bolało, wyniki są super – ucieszył się pan Stanisław.

Z badań prowadzonych podczas naszej akcji skorzystało ponad pięćdziesiąt osób. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też najnowsza piramida żywienia i ruchu oraz dieta NFZ.

A już za tydzień, 13 listopada – w związku z obchodzonym Światowym Dniem Cukrzycy – w ramach akcji „Środy z Profilaktyką” zapraszamy do Centrum Medycznego PZU Zdrowie – przychodni „Artimed” przy ul. Paderewskiego 4 w Kielcach. Będzie można nie tylko wykonać za darmo badania ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar cukru, ale także porozmawiać na temat znaczenia diety i ruchu w cukrzycy, podzielić się swoimi problemami z przedstawicielami Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym chorym na cukrzycę. Zapraszamy w godz. 9-12. Szczegóły wkrótce.

Źródło: Rzecznik Prasowy