Aktualności

Aktualności

Stawiamy na profilaktykę – zaczynamy od siebie

13.10.2020

Październik to miesiąc Walki z Rakiem Piersi. Świętokrzyski OW NFZ w ramach autorskiego projektu „Stawiamy na profilaktykę” postanowił dać dobry przykład wszystkim kobietom i na początek nauczy pracownice Oddziału, jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi. Panie zatrudnione w świętokrzyskim Funduszu pod okiem naszej koordynatorki do spraw profilaktyki będą ćwiczyć badanie na fantomie.

           Kobiety mogą zrobić wiele, aby uniknąć nowotworu lub wcześnie go wykryć. Służą temu badania mammograficzne od wielu lat finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ w 2020 roku realizuje własny projekt pod nazwą: Promocja programów profilaktycznych finansowanych przez NFZ – program profilaktyczny raka szyjki macicy i raka piersi, którego głównym celem jest wzrost świadomości kobiet na temat znaczenia przesiewowych badań profilaktycznych, a w dalszej perspektywie ograniczenie wykrywania nowotworów w zaawansowanym stadium. Nie zapominajmy też, że równie ważnym elementem profilaktyki, jak mammografia, jest samobadanie piersi. Powinno być wykonywane regularnie już od 20 roku życia. I my to nie tylko pokażemy, ale i nauczymy.

           W czasie pandemii COVID-19 – ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego – nie możemy organizować akcji profilaktycznych skupiających dużą ilość osób, zapraszać do naszych Sal Obsługi Klienta. Ale chcemy dać dobry przykład innym. 15 października, a więc w Europejskim Dniu Walki z Rakiem Piersi przygotowaliśmy wewnętrzną kampanię pod hasłem: „Stawiamy na Profilaktykę! Zaczynamy od siebie!” skierowaną do wszystkich kobiet pracujących w świętokrzyskim Oddziale. Ale nie tylko: liczymy, że inne zakłady pracy, firmy, instytucje, przedsiębiorstwa pójdą za naszym przykładem.

Źródło: Rzecznik Prasowy