Ważne informacje

Ważne informacje

Tydzień Zdrowia Rodzin w Świętokrzyskim OW NFZ

24.05.2023
  • Karnety na pomiary w kiosku profilaktycznym
  • Kolorowanki i gadżety dla dzieci
  • Dyżur przedstawicieli Fundacji FEMINEI (wsparcie dla kobiet na każdym etapie ciąży, porodu i połogu)
  • Mobilne stanowiska profilaktyczne „Na Dzień Matki Badanie a Nie Kwiatki” i w Strefie Profilaktyki Zdrowotnej podczas kieleckich Senioraliów

Zapraszamy na badania, pomiary, zdrowotne eventy

Przed nami szczególne święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Kieleckie Dni Seniora. Przez cały tydzień (a nawet jeden dzień dłużej) Świętokrzyski OW NFZ zadba o Państwa zdrowie. Każdy znajdzie coś dla siebie: panie, panowie i ci najmłodsi. A naszym celem jest przypomnienie, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna w każdym wieku i bez względu na płeć. Chcemy przybliżyć tematykę dbania o kondycję i przekonać, że tak naprawdę nasze zdrowie w ponad 70 procentach zależy od nas samych. Zapraszamy na badania, pomiary, zdrowotne eventy, spotkania i konsultacje w ramach Tygodnia Zdrowia Rodzin Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM

  • Od 26 maja do 2 czerwca 2023 r. każda osoba, która odwiedzi Salę Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach otrzyma zaproszenie wraz z karnetem do wykonania bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym (wzrost i waga, analiza składu ciała – poziom tłuszczu, poziom tkanki mięśniowej oraz zawartość wody w organizmie, ciśnienie tętnicze krwi).

Doradcy do spraw profilaktyki będą:

– informować o możliwości skorzystania z profilaktycznych programów zdrowotnych,

– pomogą zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta,

– zachęcać do pobrania bezpłatnych aplikacji MojeIKP i MojeFizjo,

– udzielać informacji o kalendarzu badań dla dzieci, mężczyzn i kobiet oraz o projektach 8 tygodni do zdrowia i 8 tygodni do zdrowia po Covid-19, rozdawać materiały edukacyjne i informacyjne,

– informować, dlaczego warto korzystać z portali Akademia NFZ i jak wartościowe, smaczne i zdrowe są Diety NFZ.

  • 26 maja (piątek) 12–15, plac przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim – stanowisko mobilne Świętokrzyskiego OW NFZ na evencie profilaktycznym Kuratorium Oświaty w Kielcach „Na Dzień Matki Badanie Nie Kwiatki”. Poinformujemy o możliwości skorzystania z darmowych programów profilaktycznych. Będziemy wykonywać analizę składu ciała. Proponujemy również porady dietetyka oraz naukę samobadania piersi. Będzie można wykonać mammografię i cytologię. Udział w evencie wezmą panie ze Świętokrzyskiego Klubu „Amazonki” oraz przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.
  • 31 maja, 10-12 (środa) w Sali Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach – dyżur przedstawicieli Fundacji FEMINEI, która służy wsparciem dla kobiet na każdym etapie ciąży, porodu i połogu. Nasi doradcy będą demonstrować na fantomach jak właściwie wykonać samobadanie piersi.
  • 1 czerwca (czwartek) z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom, które wraz z opiekunami odwiedzą Salę Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW NFZ przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach, będziemy rozdawać kolorowanki i drobne gadżety.
  • 2 czerwca (piątek), 12–15 Plac Literatów w Kielcach – mobilne stanowisko Świętokrzyskiego OW NFZ w STREFIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ fundacji „Gerio” podczas I Kieleckich Senioraliów, które odbywają się pod hasłem „Dzień Dorosłego Dziecka”. Poinformujemy o możliwości skorzystania z darmowych programów profilaktycznych. Będziemy wykonywać analizę składu ciała. Proponujemy również porady dietetyka oraz naukę samobadania piersi. Będzie możliwość wykonania podstawowych badań: ciśnienia, saturacji, poziomu cukru, słuchu, wzroku oraz porozmawiania ze specjalistami ochrony zdrowia. Będzie pokaz Symulatora Starości i ćwiczenia dla zdrowia.

– Gorąco zachęcam do aktywnego uczestnictwa w tych wydarzeniach – mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego OW NFZ. – Mam nadzieję, że podczas wydarzeń uda się u jak największej liczby osób zaszczepić nawyk dbania o zdrowie i zachowania profilaktyczne. Na razie bowiem statystyki są złe: większość chorób jest diagnozowana w dużym stopniu zaawansowania, a więc i ich leczenie jest podejmowane zbyt późno. Tymczasem mamy ogólnodostępne, bezpłatne, finansowane przez NFZ narzędzia, dzięki którym możemy zapobiegać wielu zachorowaniom czy też sprawić, że wczesne ich wykrycie będzie skutkowało skuteczniejszym, krótszym i mniej uciążliwym leczeniem.

Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji