Dla Pacjenta

Informator o placówkach medycznych

Wykaz placówek medycznych mających podpisaną umowę z NFZ wraz z Informatorem o Terminach Leczenia

Wykaz placówek medycznych

Informator o terminach leczenia

Pod powyższym linkiem znajdziecie Państwo aktualny wykaz placówek medycznych wraz z Informatorem o Terminach Leczenia. W bazie adresów i telefonów znajduje się blisko 14 tys. placówek, które udzielają świadczeń w ramach umowy z NFZ.   Wykaz działa na zasadzie wyszukiwarki: wystarczy wpisać województwo, miejscowość, które nas interesuje oraz pierwsze litery świadczenia, jakiego szukamy (np. ortop, a pokażą się nam placówki szpitalne i ambulatoryjne świadczące usługi z zakresu ortopedii). Dzięki wyszukiwarce można się też dowiedzieć, czy w szpitalu lub poradni znajdują się udogodnienia dla pacjentów takie jak: parking, podjazd dla wózków, winda czy specjalnie dostosowana łazienka dla osób niepełnosprawnych. Możemy również sprawdzić na mapie, gdzie znajduje się dany szpital czy poradnia.

Oprócz danych teleadresowych portalu Terminy Leczenia znajdują się  informacje o pierwszym wolnym terminie oraz ile osób oczekuje aktualnie na leczenie w placówce, którą wybraliśmy. Warto przypomnieć, że informacje o terminach leczenia są przekazywane do NFZ bezpośrednio przez placówki medyczne. Jeżeli zdarzy się sytuacja, że termin, który usłyszymy umawiając się na wizytę w poradni jest inny od terminu zaprezentowanego w informatorze – można to zgłosić bezpośrednio poprzez stronę informatora w polu: zgłoś uwagę. Każde takie zgłoszenie będzie wyjaśnione z placówką medyczną.

UWAGA! Ze względu na zagrożenie epidemiczne i ograniczenie bezpośrednich przyjęć dane dotyczące daty przyjęcia nie są obecnie aktualizowane. Informację o terminach wizyt można uzyskać bezpośrednio w placówce.

Wyszukiwarka ma ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, takie jak kontrast, powiększanie strony czy dostosowanie informatora do obsługi przez czytniki ekranu. W ten sposób realizowane są wymagania WCAG 2.0 określone w załączniku nr 4 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie krajowych ram interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2247).

Źródło: Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej