Dla Pacjenta

Dla Pacjenta

Dieta z NFZ

13.03.2019

Dieta z NFZ

NFZ uruchomił specjalny serwis dla osób, które chcą się zdrowo, a jednocześnie smacznie odżywiać. To kolejna odsłona dużej kampanii profilaktycznej prowadzonej przez Fundusz dotyczącej zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia.

Serwis https://diety.nfz.gov.pl/ to bezpłatny portal przeznaczony dla każdego, kto chce zdrowo i smacznie się odżywiać. Można na nim otrzymać diety z rozpisanymi posiłkami na 14 dni. Co ważne, każdy otrzyma przepisy ze zbilansowaną dietą dopasowaną do swoich potrzeb. Zanim bowiem otrzyma jadłospis, musi podać kilka danych jak: wiek, płeć, waga, wzrost, stopień aktywności fizycznej. Na podstawie tych danych portal podaje nam, jakie mamy BMI: czy nasza waga jest w normie, czy mamy nadwagę, otyłość itp. Wskazuje również, ile kalorii powinniśmy spożywać codziennie. I dopiero na podstawie tych informacji dietetycy opracują rodzaj diety i proponują posiłki rozpisane na 14 dni. Dostępne są trzy jadłospisy diety DASH ((DASH jest numerem jeden w rankingu najpopularniejszych diet w USA z 2018 roku. Pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi, bazuje na posiłkach ubogich w sól, a dokładnie sodu) o kaloryczności 1200, 1500 oraz 1800 kcal. Bez zalogowania można wydrukować 7-dniowy jadłospis dla diety 1200 kcal (wkrótce pojawią się też dla 1500 oraz 1800). Dodatkowo z serwisu możemy też pobrać listę zakupów na każdy dzień.

Aby otrzymać dietę on-line wystarczy wejść na stronę internetową: https://diety.nfz.gov.pl/local/diet/login.php , a następnie założyć konto. Rejestracja na serwisie trwa dosłownie minutę: podajemy tylko swój adres email oraz hasło. Serwis działa również w wersji mobilnej czyli na telefonach i tabletach. Przez pierwsze dwa tygodnie istnienia zarejestrowało się już 25 tysięcy użytkowników.

Źródło: Rzecznik Prasowy